Draugiška ir saugi Lietuva LGBT +

Įrašai su tema 'Be temos'

KVIETIMAS. Seimas ir LGBT+ 2017: Pokyčiai

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2017-12-11 · Nėra komentarų

Demokratinis pasaulis švenčia žmogaus teisių pergales - tokiose valstybėse vis daugiau gyventojų įgyja vienodas teises. Europos Sąjungoje jau liko mažiau valstybių, kuriose nėra galimybės įteisinti bendrą gyvenimą neheteroseksualiose šeimose. Tačiau kur esame mes, lietuviai? Kur link judame, judėsime kitais metais? (more…)

Rodyk draugams

Temos: Be temos

KONFERENCIJOJE SEIME ŽMOGAUS TEISIŲ AKTYVISTAI PRISTATYS SĄVEIKINIO POŽIŪRIO KONCEPCIJĄ

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2015-08-17 · Nėra komentarų

Rugpjūčio 24 d. LR Seime vyks Tolerantiško Jaunimo Asociacijos (TJA) akademinę vasaros lyčių studijų mokyklą „Lyčių studijos ir aktyvizmas Vakaruose ir posovietinėse šalyse: teorijos, praktikos, formos” (LYSA) atidarysianti konferencija.

Skirtingų nevyriausybinių organizacijų nariai dalysis patirtimis ir įžvalgomis, susijusiomis su sąveikiniu požiūriu pagrįstu žmogaus teisių užtikrinimu.

Konferencijoje „Lyčių studijos ir sąveikinis požiūris marginalizuotų visuomenės grupių advokacijoje” pranešimus skaitys Seimo narė dr. Giedrė Purvaneckienė, Švedijos Linkopingo universiteto dėstytoja dr. Redi Koobak, LYSA organizatorės Lietuvos socialinių tyrimų centro atstovė Vaida Tretjakova ir Asta Volungė iš labdaros paramos fondo „FRIDA”. Renginyje taip pat dalyvaus Žmogaus teisių organizacijų koalicijos (ŽTOK), Lietuvos neįgaliųjų forumo, Lietuvos žmogaus teisių centro atstovai.

„Sąveikinis požiūris susijęs su supratimu, kad diskriminacijos (lyties, rasės, seksualinės orientacijos, socialinės padėties, amžiaus ir kitais pagrindais) šaknys glūdi tose pačiose galios struktūrose, padeda įvairioms grupėms jungtis, atrasti bendradarbiavimo galimybių ir būdų realiems pokyčiams visuomenėje įgyvendinti”, - sako TJA pirmininkė Jūratė Juškaitė.

„Europoslyčių lygybės instituto duomenimis, Lyčių lygybės indekso vertė Lietuvoje mažėja nuo 2005 metų. Šiuo metu jis tesiekia 40, 2 proc. (ES vidurkis - 52, 9 proc.). Tai rodo gilėjančią lyčių nelygybę ir poreikį analizuoti šio proceso priežastis. Prie situacijos sprendimo galėtų prisidėti kompetentingi lyčių studijų ekspertai, tačiau, nors Lietuvoje yra keletas akademinių lyčių studijų centrų, nė vienas jų šioje srityje nevykdo nei bakalauro, nei magistrantūros studijų. Būtina kuo greičiau pradėti viešą diskusiją apie lyčių studijų padėtį aukštajame moksle, aptarti pokyčių galimybes ir akcentuoti jų naudą visuomenei”, - teigia pranešimą konferencijoje skaitysianti V. Tretjakova.

Registracija vyksta iki rugpjūčio 20 d. Užsiregistruoti galite čia (https://goo.gl/ZrVd63).

Daugiau informacijos apie renginį: https://www.facebook.com/events/101702573518305/

LYSA organizuoja Tolerantiško Jaunimo asociacija. Užsiėmimai vyks rugpjūčio 24-28 dienomis. Akademine vasaros mokykla siekiama ne tik pagilinti jaunų žmonių lyčių studijų disciplinų žinias, bet ir atkreipti dėmesį į lyčių lygybės įgyvendinimo bei LGBT bendruomenes problemas, skatinti įvairių nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą.

Primename, kad į Seimą patekti galima tik iš anksto užsiregistravus, su savimi būtina turėti asmens dokumentą.

Rodyk draugams

Temos: Be temos

D&G juokauja

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2014-08-08 · Nėra komentarų

HA ha ha :)

Rodyk draugams

Temos: Be temos

D&G linksminasi

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2014-07-10 · Nėra komentarų

Ha ha ha

Rodyk draugams

Temos: Be temos

LGBT draugiška reklama

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2014-06-23 · Nėra komentarų

Pasaulio regbio čempionato Paryžiuje reklama (vaizdo klipas):

Rodyk draugams

Temos: Be temos · LGBT+ asmenims palankios aplinkos skatinimo kampanija

Apie žeminimą ir diskriminaciją reikia kalbėti drąsiau

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2014-06-20 · Nėra komentarų

Tyčiojimasis, žeminimas etniniu pagrindu, homofobiniai juokeliai - su tuo susiduriame. Bet vis dažniau tai nebepraleidžiama pro ausis. Delfi portalo vox populi skiltyje šiandien pasirodęs skaitytojos straipsnis - geras to pavyzdys. Studentė, nors ir nenurodydama universiteto, papasakojo apie dėstytoją, kuri tyčiojosi iš studentų dėl tautybės, juos žemino. Aprašyta situacija iš tiesų absurdiška. Vis daugiau jaunų žmonių sugeba kritiškai vertinti ir argumentuotai kritikuoti “nuomonių lyderius”, atmeta kriminalinio pasaulio patyčių ir žeminimo kultūrą, belieka tik palinkėti reikštis aktyviau ir drąsiau.

Rodyk draugams

Temos: Be temos

Lietuvos pažanga LGBTI asmenų teisių srityje lyginant su kitomis šalimis

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2014-05-19 · Nėra komentarų

Lietuva užima 33 vietą tarp 49 Eropos valstybių, pažanga, lyginant su praėjusiais metais siekia… 1 procentą. Plačiau apie tai

Rodyk draugams

Temos: Be temos

IDAHO forum 2014. Štai kokie turi būti Ministrai pirmininkai. Specialiai Jums, tiesiogiai iš renginio - katalikiškosios Maltos Premjero kalba.

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2014-05-18 · Nėra komentarų

https://www.youtube.com/watch?v=SIW8cMOLMb4

Rodyk draugams

Temos: Be temos

Minime dieną prieš transfobiją ir homofobiją…

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2014-05-18 · Nėra komentarų


Rodyk draugams

Temos: Be temos

Siemens reklama ir LGBT

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2014-05-18 · Nėra komentarų


Rodyk draugams

Temos: Be temos