Draugiška ir saugi Lietuva LGBT +

Įrašai su tema 'Renginiai'

Fotoparodoje „Anas-ana“ gimsta pasipriešinimas lyties normoms

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2017-12-06 · Nėra komentarų

FOTOPARODA „ANAS-ANA“. GIMSTA PASIPRIEŠINIMAS

FOTOPARODA „ANAS-ANA“. GIMSTA PASIPRIEŠINIMAS

Netrukus pasaulis minės Tarptautinę žmogaus teisių dieną. Lietuvoje ją pažymime ir su viltimi, ir su rūpesčiu. Šiandien LGBT+ žmonių teisėms Lietuvoje vėl grasinama: visai neseniai Seime 31 parlamentaro registruotas įstatymo projektas, kuriuo siekiama drausti teisę į lyties keitimą.

„Norime pakviesti savo bendraminčius kartu pažvelgti į supančią aplinką klausiančiomis akimis, prisiminti, kaip buvo pasiekta LGBT+ bendruomenės pripažinimo, ir įsikvėpti ryžto nenurimti ginant žmogaus teises. Nors Lietuvoje negerėja teisinė LGBT+ žmonių padėtis, bet akivaizdu, kad visuomenėje vyksta pokyčiai: vis daugiau viešųjų erdvių atsiveria diskusijoms, pažinimui, mažiau bijomasi parodyti ir pamatyti žmonių įvairovę” - teigia Tolerantiško jaunimo asociacijos valdybos narė Eglė Tamulionytė.

Vakaro metu organizatoriai atidarys fotografės Aušros Volungės portretų parodą, peržengiančią įprastas moters/vyro reprezentacijas, taip pat rodys dokumentinį filmą “Stonewall sukilimas” apie vieną žymiausių kovos už žmogaus teises momentų XX a. istorijoje.

Paroda „ANAS-ANA” - tai androginiškų portretų serija, kurios tikslas - sekundei sustabdyti laiką, ir sustojus ties vaizdu, įsižiūrėti. Vis dėlto, ar į mus žiūri mergina ar vaikinas, ar mums tai svarbu, ir kodėl? Lyties sąvoka, galbūt reikėtų ją permąstyti, įtraukiant mūsų standartinio suvokimo neatitinkančius vaizdus, kiekvieno iš mūsų nepakartojamumą ir individualumą?

Dokumentinis filmas “STONEWALL SUKILIMAS” (JAV, 2010) autentiškais liudininkų pasakojimais atskleidžia vieną žymiausių kovos už žmogaus teises momentų XX a. istorijoje. Policijos reidai LGBT baruose buvo gana dažnas reiškinys JAV miestuose iki pat septintojo dešimtmečio. Patekti policijos nemalonėn buvo paprasta: kliūdavo beveik bet koks lyties normų neatitinkantis elgesys: “netinkamų” drabužių dėvėjimas ar laikymasis už rankų. Tačiau viena 1969-ųjų naktis Grynviče, kuomet LGBT bendruomenės nariai jėga pasipriešino juos persekiojusiai sistemai, davė pradžią judėjimams už LGBT asmenų teises ir tapatybėms, perbraižančioms primestas lytiškumo ribas.

Renginys vyks Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC), Saulėtekio al. 5, Vilnius, salėje A119. Durys atidarytos nuo 17.00 val. Renginio pradžia 17.30 val.

Renginį organizuoja Tolerantiško jaunimo asociacija kartu su draugais ir rėmėjais VU Studentų atstovybės programa „Be etikečių”, JAV ambasada Lietuvoje, Vilniaus universiteto biblioteka, Vilniaus miesto savivaldybe bei Jaunimo reikalų departamentu prie SADM.

Kontaktinis asmuo:
Artūras Rudomanskis
Tolerantiško Jaunimo Asociacija
pirmininkas
+370 612 01192
arturas@tja.lt
www.tja.lt

Rodyk draugams

Temos: Renginiai

Diskusija “Kada Lietuvoje turėsime reprodukcinių ir seksualinių teisių judėjimą?”

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2015-08-19 · Nėra komentarų

Pirmoji Tolerantiško jaunimo asociacijos akademinė vasaros mokykla „Lyčių studijos ir aktyvizmas Vakaruose ir posovietinėse šalyse: teorijos, praktikos, formos” (LYSA) kartu su Vilniaus LGBT+ filmų festivaliu „Kreivės” kviečia į dokumentinio filmo apie AIDS aktyvizmo pradžią JAV “United in Anger: A History of ACT UP” peržiūrą ir diskusiją apie reprodukcinės ir seksualinės sveikatos padėtį Lietuvoje.
Lietuvoje lytiškai plintančiomis infekcijomis užsikrečia vis daugiau jauno amžiaus žmonių, užsikrėtusiųjų ŽIV skaičius taip pat kasmet didėja. Vis dėlto, iki šiol imamasi mažai konkrečių veiksmų šiai problemai spręsti ir neturima aiškios vizijos valstybiniu mastu, kaip tai reikėtų daryti. Atvirkščiai, priemonės ir programos, kurios galėtų prisidėti prie situacijos gerinimo - nauja lytinio švietimo programa, ŽIV/AIDS ir lytiškai plintančių infekcijų profilaktikos ir kontrolės 2015-2017 metų priemonių planas yra rengiami labai ilgai ir svarstomi mažai konsultuojantis su visuomene.
Anot diskusijoje dalyvausiančio Tolerantiško Jaunimo Asociacijos nario Mindaugo Kluonio, sunku tikėtis, kad Lietuvoje lytinis ugdymas artimoje ateityje galėtų būti kokybiškesnis: „Švietimo ir mokslo ministerijos sudarytos darbo grupės lytinio ugdymo programai rengti projekte tiesiogiai nurodoma, kad kalbėjimas pamokose apie apsisaugojimo priemones ir lytiškai plintančias ligas nepriimtinas, o pasiūlymas, kad moksleiviams pateikiama informacija turi būti moksliškai pagrįsta, atmetamas kaip perteklinis. Vietoje žinių suteikimo, programa siūlo „reflektuoti giliąsias, religijų apmąstomas gyvenimo tiesas”. Po tokio lytinio „ugdymo” nestebina, kad moksleiviai baigę mokyklą nežino nei apie lytiškai plintančias ligas, nei apie šeimos planavimo būdus.”
Kita diskutantė, Koalicijos „Galiu gyventi” administracijos direktorė Jurgita Poškevičiūtė sako, kad valstybės institucijos planuodamos atsaką į ŽIV/AIDS vis dar linkę užmerkti akis prieš „negražiai skambančias” problemas, ypač kai šios paliečia mažiau matomas mūsų visuomenės grupes: seksualines paslaugas teikiančius asmenis, švirkščiamuosius narkotikus vartojančius asmenis, vyrus, turinčius lytinių santykių su vyrais, ŽIV infekuotų asmenų lytinius partnerius: „Yrara žinoma, kokios priemonės mažina riziką ir jas įgyvendinti nėra nei brangu, nei sudėtinga. Tuo tarpu dauguma valstybės planuojamų priemonių nukreiptos į visai kitas, populiaresnes, visuomenės grupes.”

Diskusijoje „Kada Lietuvoje turėsime reprodukcinių ir seksualinių teisių judėjimą?” taip pat dalyvaus publicistas ir žmogaus teisių aktyvistas Donatas Paulauskas bei demografė Vaida Tretjakova iš LYSA. Diskusiją moderuos VŠĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos” direktorė Karilė Levickaitė. Renginys vyks rugpjūčio 26 d., 17.10 val. Kino centre „Skalvija”, A. Goštauto g. 2/15, Vilnius.

Visuomenė kviečiama ir į kitus vasaros mokykla LYSA renginius:
Rugpjūčio 22 d., 19 val., baro „Artistai” kiemelis, šv. Kazimiero g. 3, Vilnius, susitikimas su filmo „Sangailės vasara” režisiere Alante Kavaite.
Rugpjūčio 24 d., 9 val., LR Seimas, Konstitucijos salė, Gedimino pr. 53, Vilnius (1-ieji Seimo rūmai), įžanginė vasaros mokyklos LYSA konferencija „Lyčių studijos ir sąveikinis požiūris marginalizuotų visuomenės grupių advokacijoje”. Būtina išankstinė registracija! Registruotis galite užpildę šią formą https://goo.gl/ZrVd63
Rugpjūčio 25 d., 11 val. Tarptautinis queer ir feministinis bendradarbiavimas: ar įmanomas globalus solidarumas? Lektorės dr. Katharina Wiedlack ir Mash Neufeld (Austrija). Lietuvos žydų bendruomenė, Pylimo g. 4, Vilnius, Baltoji salė, I a.
Rugpjūčio 26 d., 9 val. Socialinių judėjimų „NVO’izacija” neoliberalioje Europos Sąjungoje ir galimos išeitys, lektorė dr. Monica Obreja (Rumunija). Lietuvos žydų bendruomenė, Pylimo g. 4, Vilnius, Baltoji salė, I a.
Rugpjūčio 27 d., 9 val. Trans * aktyvizmas, judėjimai ir teorijos: kodėl ir kaip trans* klausimai yra susiję su visais. Lektorės dr. Katharina Wiedlack ir Mash Neufeld (Austrija). Lietuvos žydų bendruomenė, Pylimo g. 4, Vilnius, Baltoji salė, I a.

Rodyk draugams

Temos: Renginiai

TJA kviečia į kokybiškų renginių seriją!

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2015-08-11 · Nėra komentarų

Vasaros pabaiga su TJA ne tik karšta, bet ir labai įdomi! Rugpjūčio 22 d. startuosianti TJA lyčių studijų mokykla LYSA siūlo atvirų paskaitų ir kultūrinių renginių programą visiems!

Rugpjūčio 22 d., 19 val. bare “Artistai” kviesime į susitikimą su “Sangailės vasara” režisiere Alante Kavaite;

Rugpjūčio 24 d. įžanginė koferencija LR Seime “Lyčių studijos ir sąveikinis požiūris marginalizuotų visuomenės grupių advokacijoje”, būtina registracija! (https://goo.gl/ZrVd63)

Rugpjūčio 25 d.,11 val., Lietuvos žydų bendruomenė, Pylimo g. 4 LYSA vieša paskaita”Tarptautinis queer ir feministinis bendradarbiavimas: ar įmanomas globalus solidarumas?”;
Rugpjūčio 26 d., 11 val. Lietuvos žydų bendruomenė, Pylimo g. 4, LYSA vieša paskaita: Socialinių judėjimų „NVO’izacija” neoliberalioje Europos Sąjungoje ir galimos išeitys;
Rugpjūčio 26 d., 17.10 val., kino teatras “Skalvija”, diskusija rengiama bendradarbiaujant su LGBT festivaliu “Kreivės”, “Kada Lietuvoje turėsime reprodukcinių ir seksualinių teisių judėjimą”?;
Rugpjūčio 27 d. 9 val., Lietuvos žydų bendruomenė, Pylimo g. 4, LYSA vieša paskaita: Trans * aktyvizmas, judėjimai ir teorijos: kodėl ir kaip trans* klausimai yra susiję su visais”;
Pilna vasaros mokykla LYSA programa jau greitai, žymėkitės renginius kalendoriuje!

Rodyk draugams

Temos: Renginiai

TJA KVIEČIA Į STOVYKLĄ ANTALIEPTĖJE!

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2015-07-20 · Nėra komentarų

Šiais metais kasmetinė TJA stovykla pirmą kartą vyks Antalieptėje - erdvėje, kurioje kadaise veikė vienuolyno pirtis, bendrabutis, muziejus ir kultūros namai, o šiandien atnaujinamas pastatas tampa jaunimo ir neformalaus ugdymo centru. Rezervuok antrąjį rugpjūčio savaitgalį ir dalyvauk atrankoje į stovyklą!

Stovyklos metu dalyviai turės galimybę susipažinti su saugios erdvės kūrimo (angl. safe space) principais bei kur tokių erdvių galima rasti Lietuvoje, sužinoti apie TRANS*spektrą bei socialinės lyties įvairovę, savirefleksijos pagalba įsigilinti į savo seksualumą ir geriau suprasti savo, LGBT asmens ar LGBT sąjungininko (angl. ally)identitetą

Stovykloje Tavęs laukia smagi ir veikti nusiteikusi komanda, maitinimas, naujų žinių bagažas bei prasmingas laisvalaikis. Jei nori pasidalinti savo mintimis su bendraminčiais ir smagiai bei turiningai praleisti laiką, kviečiame iki š.m. liepos 26 d. užpildyti žemiau pateiktą elektroninę paraišką. Atrinktus dalyvius informuosime liepos 31 d.

Stovykla vyks 2015 m. rugpjūčio 7 - 9 d. Antalieptėje, Zarasų rajone, kviečia Tave joje dalyvauti!

Dalyvio anketą rasi čia —> https://goo.gl/ocfLRU

Sėkmės ir iki pasimatymo!

Emilis ir Judita, TJA savanorių komandos nariai

*Stovykla nemokama. Dalyvių skaičius ribotas.

Rodyk draugams

Temos: Renginiai

TJA kviečia švęsti Tolerancijos dieną

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2014-11-12 · Nėra komentarų

TJA pasisako už gausias šeimas. Tad per TJA gimtadienį ir Tarptautinę tolerancijos dieną, keturių asmenų arba didesnei šeimai, atėjusiai į filmo “Sacha” peržiūrą, dovanosime štai tokį, dar spaustuvės dažais kvepiantį TJA maišelį. Ir nepamirškime, kad šeimą apibrėžiame mes patys: šeima yra ir du tėčiai, ir dvi mamos, ir draugų būrys, laikantis save šeima. Iki pasimatymo kino teatruose “Romuva”, lapkričio 14 d. bei “Pasaka” lapkričio 17 d. Gausiai!

Rodyk draugams

Temos: LGBT+ asmenims palankios aplinkos skatinimo kampanija · Renginiai

INTERVIU ARCANA FEMINA

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2014-07-15 · 1 komentaras

Naujas Claudia blogo įrašas:

Trečiadienis, 2014 m. birželio 18 d.
Dvi jaunos merginos 16 val. susitinka jaukioje ir ramioje ŠMC (Šiuolaikinio meno centro) kavinėje Vilniuje. Viena jų iš Italijos, o kita gyvena Lietuvos sostinėje.
Jos atsisėda terasoje, užsisako kavos, kapučino ir, rūkydamos vieną cigaretę po kitos, ima kalbėtis.
Iš pradžių jos kiek varžosi, nes iki šiol niekada nebuvo susitikusios, tačiau netrukus pralaužia ledus ir užmezga glaudų ryšį, praplepėdamos ištisas dvi valandas.
Jei kas iš aplinkinių būtų mėginę nugirsti pokalbį, jų ausis būtų pasiekę tokie žodžiai kaip“LGBT, transseksualumas, žmogaus teisės, baimės, viltis, stiprybė, gyvenimo istorijos”. Galima tik nuspėti, ką jie būtų pagalvoję!
Ar kas nors čia kalba apie transseksualius žmones?
Žinoma, kalba! Skaityti daugiau

Rodyk draugams

Temos: Claudia view · Renginiai

Tel Avivo rotušė nusidažė vaivorykštės spalvomis

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2014-06-03 · Nėra komentarų

Tel Avivo rotušė pasipuošė vaivorykštės spalvomis LGBT PRIDE mėnesio proga. Visą birželį vyks įvairūs renginai, filmų festivalis, parodos, paskaitos, gala koncertas, kurio metu bus iškilmingai įteiktas tolerancijos apdovanojimas, birželio 13d. bus surengtas pardas.

Rodyk draugams

Temos: LGBT+ asmenims palankios aplinkos skatinimo kampanija · Renginiai

TJA dalyvavo įvairių šeimų šventėje

parašė: Trans* patirtys Lietuvoje · 2014-05-18 · Nėra komentarų

VISŲ ŠEIMŲ DIENA’ 2014

2014 m. gegužės 8‒10 dienomis Vilniuje Įvairovės ir edukacijos namų komanda surengė įvairaus formato renginius, skirtus VISŲ ŠEIMŲ DIENAI. Dalyvių laukė ir šventinis atidarymas su Švedijos ambasadorės Cecilios Ruthström-Ruin pasveikinimu, spaudos konferencija su žmogaus teisių aktyvistais, teisinis seminaras advokatams, ir vizualinė kampanija „Šeimos yra įvairios“ bei kelionė-pasaka „Spalvotos gatvės“, skirta įvairioms šeimoms ir žmonėms.

Visos šeimos ir poros turi būti gerbiamos ir vertinamos be išankstinių nuostatų dėl jų tautybės, lyties ar šeimos struktūros. Visuomenė turi suprasti, kad šeima ne visada paremta genetiniais ar kraujo ryšiais, bet emociniais saitais, pasitikėjimu, ir visų svarbiausia – atsakomybe už kiekvieną šeimos narį, ‒ akcentavo šventės organizatoriai.

Plačiau: http://ivairiseima.lt/seimu-ivairove/svente-kupina-spalvu-juoko-pasaku-ir-pagarbos-vienas-kitam/

IN ENGLISH:

On May 8–10 2014, the team of the House of Diversity and Education organised various events in Vilnius to mark the International Family Equality day in Lithuania. This year day turned into days proposing various activities: IFED opening led by welcoming speech given by Ambassador of Sweden Cecilia Ruthström-Ruin, followed by a press conference with human rights activists, a legal seminar for lawyers on “Rights to Move for LGBT families in Europe”, on Thursday, a visual campaign “Families are Diverse” on Friday and fairy tale - adventure “Colourful streets” involving all kind sof families and kids –on Saturday. All families are equal and important!

Rodyk draugams

Temos: LGBT+ asmenims palankios aplinkos skatinimo kampanija · Renginiai